گسترش تکنولوژی و ورود آن به عرصه حمل و نقل، دیگر مسافت، اهمیت چندانی در فعالیتهای روزمره انسان ندارد. همین امر نیز سبب شده است تا افراد بسیاری شهری خارج از محل سکونت دائمی خود را برای اشتغال یا تحصیل برگزینند؛ انتخابی که سفر را به جزی لاینفک، از زندگی این افراد بدل می کند. از سوی دیگر، افرادی که ناگزیر از سفرهای روزانه یا هفتگی هستند، برای صرفه جویی در زمان، تمایل بیشتری نسبت به سفر با هواپیما دارند و همین تمایل، اهمیت رزرو آسان و خرید بلیط هواپیما را برای این افراد، دو چندان می کند.در این میان شرکتها و آژانسهای مسافرتی متعددی وجود دارند که مدعی اند در مقایسه با دیگر دفاتر موجود، نرخها و خدمات مطلوبتری را در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. با این وجود تجربه ثابت کرده که خرید بلیط هواپیما از دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی، زمانبر، پر هزینه و اغلب محدود به سلیقه متصدی فروش و ایرلاینهای طرف قرارداد با آژانس مذکور است. در خرید آنلاین بلیط هواپیما اما، نه از دردسرها و معطلی های مراجعه به آژانسهای هواپیمایی و خریدهای حضوری خبری هست، نه از محدودیت انتخاب و قیمتهای نامتعارف بلیط هواپیما!همانطور که می دانید طی سالهای گذشته وب سایتهای بسیاری، فعالیت در زمینه رزرواسیون و خرید اینترنتی بلیط هواپیما را آغاز کرده اند. همین تنوع و تعدد نیز موجب شده است تا برخی از مسافران با وجود تمایلی که برای خرید آنلاین بلیط هواپیما دارند، نتوانند با رضایت و تعلق خاطر کامل سفر کنند؛ بهانه ای که به موجب آن، ترفندهای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و سامانه های مرتبط با ان را بررسی می کنیم.

 

خصوصیات سایت های معتبر خرید بلیط هواپیما

- اولین شرط در انتخاب یک سامانه خرید اینترنتی بلیط هواپیما، توجه به نماد اعتماد الکترونیکی و ساماندهی سایت و اطمینان از صحت آن است. این نماد توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، به منظور تایید هویت و محل فعالیت کسب و کارهای اینترنتی، به صاحب امتیاز سایت مربوطه اعطا می گردد.- شرط دوم امکان به روزرسانی لحظه ای و آنلاین سامانه است. بدین ترتیب کاربر قادر خواهد خرید اینترنتی بلیط هواپیما خود را با اطمینان به اینکه از تمامی نرخها و پروازهای موجود مطلع است، به انجام رساند.

 


- کنسلی و استرداد آنی مبلغ بلیط، از دیگر خصوصیات یک سامانه معتبر خرید آنلاین بلیط هواپیماست. این ویژگی به کاربر اطمینان می دهد که در صورت لغو سفر خود می تواند بدون مراجعه به منبع جدیدی، بلیط هواپیما خود را در همان سایت نخست کنسل و مبلغ آن را مسترد نماید.- همچنین یک سامانه معتبر خرید آنلاین بلیط هواپیما، جهت پاسخگویی و رفع نیاز مشتریان خود از پشتیبانی 24 ساعته کادری مجرب برخوردار است. بدین ترتیب کاربر قادر است هرگونه اشکال یا سوال در روند خرید اینترنتی بلیط هواپیما خود را، به سرعت و طی یک تماس تلفنی، رفع و پروسه خریدش را تکمیل نماید.

 

قوانین و مقرررات رزرو اینترنتی بلیط هواپیما

- خرید بلیط اینترنتی هواپیما مشمول مجموعه قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی است و هرگونه تخلف از آن، تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. خریدار نیز ضمن خرید آنلاین بلیط هواپیما، متعهد می شود که از کلیه قوانین و مقررات خرید بلیط آگاهی کامل دارد.

 


- بر اساس مقررات سازمان هواپیمایی کشوری، هرگونه کنسلی، تاخیر یا تعجیل در زمان انجام پرواز، بر عهده شرکت هواپیمایی برگزار کننده پرواز است.

 


- مسافر می بایست هنگام ثبت نام و رزرو اینترنتی بلیط هواپیما، نام خود را به صورت صحیح با حروف انگلیسی وارد کند. امکان اصلاح نام مسافر پس از خرید نهایی بلیط وجود ندارد و در صورت بروز هرگونه اشتباه در خرید آنلاین بلیط هواپیما، بلیط خریداری شده می بایست کنسل و مجدداً خریداری شود.

 


- بلیط خریداری شده غیر قابل انتقال به غیر بوده و متعلق به مسافری است که مشخصاتش در سیستم وارد شده است. بدین ترتیب در صورت عدم تطابق مشخصات مسافر با مندرجات بلیط هواپیما، از پذیرش مسافر اجتناب خواهد شد.

 


- طبق قوانین و مقررات هواپیمایی کشوری، مسافران نوزاد کمتر از دو سال، مسافران کودک بین دو تا دوازده سال تمام و مسافران بزرگسال، بیش از دوازده سال سن دارند. بدین ترتیب خریدار می بایست هنگام رزرو آنلاین بلیط هواپیما دقت لازم را در ثبت صحیح رده سنی مسافر بکار گیرد چراکه در صورت بروز هرگونه اشتباه در وارد نمودن رده سنی، از سوار شدن مسافر به هواپیما ممانعت به عمل خواهد آمد. لازم به ذکر است خرید اینترنتی بلیط هواپیما کودک به هیچ عنوان به تنهایی و جدا از بلیط بزرگسال، امکانپذیر نخواهد بود.

 


- خرید اینترنتی بلیط هواپیما سیستمی برای مسافران نوزاد، کودک و بزرگسال با نرخهای متفاوت صورت می پذیرد در حالی که قیمت بلیط کودک و بزرگسال در بلیطهای چارتری و غیر قابل استرداد، برابر است.

 


- پس از انجام پرداخت در درگاه بانکی، رزرو آنلاین بلیط هواپیما و خرید آن، قطعی شده و اطلاعات بلیط هواپیما خریداری شده به آدرس پست الکترونیکی کاربر ارسال می گردد. بدین ترتیب مسافرانی که اقدام به خرید اینترنتی بلیط هواپیما چارتر نموده اند، می بایست هنگام مراجعه به فرودگاه، یک نسخه چاپ شده از بلیط ارسالی را به کانتر هواپیمایی مربوطه ارائه نمایند. مسافرانی که اقدام به خرید آنلاین بلیط هواپیما سیستمی نموده اند نیز می بایست علاوه بر نسخه چاپی و شماره بلیط ارسال شده، مدرک شناسایی معتبر هم جهت ارائه، به همراه داشته باشند.- بهتر است قبل از رزرو اینترنتی بلیط هواپیما از درستی انتخاب خود اطمینان حاصل نمایید چراکه هر نوع کنسلی بلیط هواپیما از طرف مسافر، براساس قوانین هواپیمایی کشوری، مشمول جریمه خواهد شد. نرخ جریمه در بلیط های سیستمی مطابق با قوانین کنسلی شرکت هواپیمایی مربوطه و در بلیط های چارتری مطابق با قوانین چارترکننده، تعیین می گردد. بدین ترتیب پس از درخواست استرداد مبلغ بلیط هواپیما خریداری شده توسط مسافر، باقی هزینه پرداختی پس از کسر جریمه، به صورت آنلاین به حساب بانکی کاربر واریز می گردد. گفتنی است مدت زمان بازگشت وجه، بر اساس مقررات بین بانکی چیزی در حدود ۲۴ الی ۷۲ ساعت می باشد.

 


- بلیط هواپیمایی که پرواز آن لغو گشته یا بیش از دو ساعت تاخیر دارد، مشمول جریمه کنسلی نخواهد شد. بدین ترتیب مسافر می تواند با تکمیل فرم درخواست استرداد بدون جریمه، اقدام به دریافت خسارت خود نماید. لازم به ذکر است در صورت ابطال پرواز و یا تاخیر بیش از دو ساعت که سبب انصراف مسافر از پرواز گردد، ارائه بلیط هواپیما مهر شده در فرودگاه مبدا، به منظور هرگونه پیگیری و استرداد بدون جریمه، الزامی است.

 


- در خرید اینترنتی بلیط هواپیما، نوع هواپیما بر اساس اعلام ایرلاین مربوطه در بلیط مسافر درج می گردد. بر این اساس مسئولیت هر نوع مغایرت هواپیما با مندرجات بلیط خریداری شده مسافر، بر عهده شرکت هواپیمایی برگزار کننده پرواز است و سامانه های خرید انلاین بلیط هواپیما در این خصوص مسئولیتی ندارند.- در صورتی که کاربر مایل به رزرو آنلاین بلیط هواپیما دو پرواز متوالی باشد، بایستی حداقل فاصله ای ۳ ساعته، بین زمان رسیدن پرواز اول به مقصد و حرکت پرواز دوم از مبدا در نظر بگیرد. در غیر این صورت مسافر عهده دار مسئولیت کنسلی بلیط هواپیما دوم است.

 


- بهتر است در پروازهای رفت و برگشت، هر دو بلیط هواپیما از یک ایرلاین خریداری گردد. در صورتی که کاربر در رزرو اینترنتی بلیط هواپیما خود، پرواز رفت و برگشت را از دو ایرلاین متفاوت خریداری نماید و پرواز اول ابطال شود یا مسافر به دلیل تاخیر بیش از دو ساعت، از سفر با هواپیما منصرف گردد، ممکن است لغو پرواز برگشت مشمول جریمه کنسلی شود.

 


- شایان ذکر است خریدار حق تغییر قیمت بلیط و یا دست بردن در مفاد آن به هر طریق و هر شکل ممکن، را ندارد. بلیط هواپیما خریداری شده تنها متعلق به مسافری است که مشخصاتش در بلیط هواپیما درج شده است، بدین ترتیب خریدار نمی تواند بلیط هواپیما خریداری شده خود را مجدداً و با قیمتی بالاتر از مبلغ ذکر شده به دیگری بفروشد.

 


- بر اساس قوانین و مقررات سازمان هواپیمایی کشوری، مسافران در صورت ابتلا به بیماریهای قلبی-عروقی، بیماریهای تنفسی، صرع، آنمی شدید، دیابت ملیتوس کنترل نشده، نارسایی کلیه، خانمهای باردار و دیگر افرادی که مشمول مقررات منع سفر هوایی باشند، می بایست الزاماً با مجوز پزشک مربوطه اقدام به سفر با هواپیما نمایند. بدین ترتیب بهتر است این مسافران پس از مشورت با یک متخصص به رزرو اینترنتی بلیط هواپیما خود بپردازند و حتماً در طول سفر داروهای مورد نیاز خود را همراه داشته باشند.

 - مطابق با قوانین موجود، صدور بلیط هواپیما در مسیرهای عتبات عالیات برای اتباع چهار کشور افغانستان، هند، بنگلادش و پاکستان در ایران مقدور نیست و در صورت خرید اینترنتی بلیط هواپیما این مسیر توسط این افراد، تمام مسئولیتهای بعدی، بر عهده خود کاربر خواهد بود.


خرید اینترنتی بلیط هواپیما چارتر

یکی از ویژگی های خرید اینترنتی بلیط هواپیما چارتر این است که با توجه به امکان رزرواسیون بلیط سیستمی از مدتی پیش از سفر، در صورت اتمام این نوع بلیط در تاریخ درخواستی، احتمال رزرو و خریداری یک بلیط چارتر همچنان ممکن است. همچنین امکان خرید اینترنتی بلیط هواپیما چارتر با بهترین قیمت و در هر شرایط زمانی و مکانی در پا به پا 24 مهیاست. برای این کار تنها کافیست با مراجعه به صفحه اصلی این مجموعه و انتخاب مبدا، مقصد و تاریخ سفر خود، بلیط مورد نظرتان را به سادگی رزرو و خریداری نمایید.

 

خرید اینترنتی بلیط هواپیما ماهان

بلیط هواپیما ماهان، برای مشتریان این شرکت در دو کلاس پروازی تجاری و معمولی قابل دسترس است. این بلیط ها به طور کل و نسبت به خدمات ارائه شده در این ایرلاین، از قیمت معقولی برخوردارند از این رو خرید اینترنتی بلیط هواپیما ماهان اغلب به مشتریانی که به دنبال خریدی مطمئن و مقرون به صرفه هستند، توصیه می گردد. به منظور خرید اینترنتی بلیط هواپیما ماهان، علاوه بر آژانس های هواپیمایی مختلف، می توانید به سامانه جامع خرید بلیط پا به پا 24 نیز مراجعه نمایید.

 

خرید اینترنتی بلیط هواپیما ایران ایر

خرید اینترنتی بلیط هواپیما ایران ایر با توجه به تعدد مسیرهای پروازی این ایرلاین، به اغلب مقاصد داخلی و خارجی امکانپذیر است. این بلیط بیش از پنجاه سال است که در اختیار مسافران ایرلاین هما قرار دارد و نسبت به سابقه این شرکت هواپیمایی و خدمات آن، از قیمت مناسبی نیز برخوردار است. به منظور خرید اینترنتی بلیط هواپیما ایران ایر، علاوه بر آژانس های هواپیمایی مختلف، می توانید به سامانه جامع خرید بلیط پا به پا 24 نیز مراجعه نمایید.

 

خرید اینترنتی بلیط هواپیما آسمان

بلیط هواپیما آسمان، یکی از قابل دسترس ترین بلیط های هواپیماست که به واسطه وجود سه مرکز پروازی در کشور به راحتی در اختیار مسافران قرار می گیرد. قیمت این بلیط ها نسبت به قیمت بلیط هواپیمای سایر ایرلاین های داخلی مناسبتر است و همین امر نیز سبب شده است تا خرید اینترنتی بلیط هواپیما آسمان، از استقبال بخش قابل توجهی از مسافران برخوردار گردد. به منظور خرید اینترنتی بلیط هواپیما آسمان، علاوه بر آژانس های هواپیمایی مختلف، می توانید به سامانه جامع خرید بلیط پا به پا 24 نیز مراجعه نمایید.

 

راهنمای رزرو آنلاین بلیط هواپیما در پا به پا 24

سامانه خرید اینترنتی بلیط هواپیما پا به پا 24، یکی از بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما و سایر انواع بلیط سفر است. موتور جستجو این سامانه با تجمیع کلیه بلیطهای هواپیمای موجود در تاریخ در خواستی کاربر، فهرستی کامل از انواع بلیط هواپیما اعم از سیستمی و چارتر را در اختیار خریدار قرار می دهد تا کاربر بتواند بسته به سلیقه و بودجه خود، بهترین انتخاب را در خرید آنلاین بلیط هواپیما داشته باشد. بدین ترتیب برای رزرو آنلاین بلیط هواپیما در پا به پا 24 تنها کافیست به صفحه اصلی این سامانه به آدرس www.pabpa24.com مراجعه کرده و پس از جستجو، بلیط هواپیمای مورد نظر خود را خریداری نمایید.

 

 

نکته دیگر در خصوص سامانه خرید آنلاین بلیط هواپیما پا به پا 24 این است که مجموعه مذکور، جامعه کثیری از کاربران اینترنتی را شامل می شود بنابراین این سیستم به گونه ای طراحی شده است که برای همه مخاطبان حتی بی تجربه ترین آنها هم کاربری ساده داشته باشد. بدین ترتیب هر خریدار می تواند تنها با انتخاب مبدا، مقصد و تاریخ سفر خود در فیلدهای مربوطه، فهرست کاملی از بلیطهای هواپیمای موجود در تاریخ مورد نظرش را مشاهده نماید. این فهرست بنا به خواست کاربر و با استفاده از فیلترهای تعبیه شده در سیستم محدود می گردد تا خریدار در کوتاهترین زمان ممکن، خرید آنلاین بلیط هواپیما دلخواه خود را به انجام رساند؛ این بلیط پس از پرداخت در درگاه خرید، به آدرس پست الکترونیکی کاربر ارسال می گردد.

 


پا به پا 24 همچنین امکان کنسلی و استرداد آنی مبلغ بلیط هواپیما را نیز برای مشتریان خود فراهم ساخته است تا خریدار برای هر یک از درخواستهایش نیازمند جستجوی مرجعی جدید نباشد. بدین ترتیب کاربر می تواند در یک سایت جستجو و مقایسه کند و در همان سایت نیز قادر به رزرو آنلاین بلیط هواپیما سفر خود یا لغو آن باشد.

 


در پایان یادآور می شویم خرید آنلاین بلیط هواپیما از پا به پا 24، تنها با در اختیار داشتن یک آدرس پست الکترونیکی، یک کارت بانکی عضو شتاب و رمز دوم آن و مشخصات فردی میسر است و کاربر برای رزرو اینترنتی بلیط هواپیما، الزامی جهت ثبت نام در سایت ندارد. همکاران صبور ما در تیم پشتیبانی سامانه خرید بلیط اینترنتی هواپیما پا به پا 24، نیز هفت روز هفته به صورت تمام وقت آماده پاسخگویی و رفع نیاز مشتریان گرامی هستند از این رو در صورت بروز هرگونه اشکال در روند خرید آنلاین بلیط هواپیما خود می توانید با این بخش تماس حاصل فرمایید.

 

 

پس از خرید اینترنتی بلیط هواپیما از سایت پا به پا 24، بلیط چگونه بدست من می رسد؟

بلیط هواپیما خریداری شده به آدرس ایمیل شما که هنگام خرید بلیط وارد نموده اید، ارسال می شود. همچنین می توانید در سایت از بخش «ورود» به سیستم، بلیط هایی که الان یا در گذشته خرید نموده اید را ببینید و نسبت به چاپ مجدد آنها اقدام نمایید.

 
 

آیا پس از خرید اینترنتی بلیط هواپیما، نام مسافر قابل تغییر است؟

بسته به نوع بلیط این قابلیت متفاوت است. در بلیط های سیستمی امکان تغییر نام وجود ندارد و در صورت چنین درخواستی باید بلیط قبلی استرداد (لغو) شود و بلیط جدید صادر شود اما در بلیط های چارتر این درخواست طبق قوانین چارتر کننده قابل پیگیری است.

 
 

آیا پس از خرید اینترنتی بلیط هواپیما حتما باید آن را چاپ کرده و با خودم به فرودگاه ببرم؟

در بسیاری از پروازها این موضوع ضرورت ندارد در صورتیکه شماره بلیط خود را یادداشت نمایید و آن را هنگام پرواز به همراه داشته باشید کفایت می کند اما توصیه می شود نسخه چاپ شده بلیط خود را هم همراه خود داشته باشید.

 

در خرید اینترنتی بلیط هواپیما تعرفه بلیط کودک و نوزاد چگونه است؟

بلیط های چارتری دارای دو نرخ است.
قیمت بلیط برای نوزاد (زیر 2 سال) که احتیاج به صندلی ندارد متفاوت است و بالاتر از 2 سال بزرگسال محسوب می شود.
بلیط های سیستمی دارای 3 نرخ است. قیمت بلیط برای نوزاد (زیر 2 سال)، کودک (2 تا 12 سال) و بزرگسال (بالای 12 سال) متفاوت است.
قابل ذکر است که برای نوزاد صندلی جداگانه اختصاص نمی یابد. هنگام خرید بلیط می توانید نوع چارتر یا سیستمی بودن آن را مشاهده نمایید و بلیط مورد نظر را انتخاب و خریداری نمایید.

 

پس از خرید اینترنتی بلیط هواپیما چگونه باید اصل بلیط مهردار را تهیه کنم؟

اگر جهت دریافت ویزا یا ارز خود نیازمند دریافت اصل بلیط مهردار هستید می بایست پس از هماهنگی با تیم پشتیبانی، به دفتر مرکزی پا به پا 24 واقع در تهران، فلکه دوم صادقیه ، بین خیابان علی حسینی و خیابان ابراهیمی جنوبی ، ساختمان میلاد ، پلاک 346، طبقه سوم ، واحد 13 مراجعه نمایید. در غیر این صورت با تقبل هزینه پست می توانید اصل بلیط مهردار خود را در اسرع وقت و درب منزل تحویل بگیرید.
02144035235